Žádné ale

Na začátku projektu Superkaše jsme si vytkli, že do kaší nebudeme přidávat žádné látky, které byste si do nich nedali vy sami. Postupem doby se z našeho přesvědčení stalo DNA, které nás spolehlivě odlišuje od ostatních výrobců kaší na českém trhu.

Napadlo by vás, že byste si do kaší přidali dochucovadlo? Anebo je zahustili třeba bramborovým škrobem? Zřejmě ne. Stejně jako je nadměrně osladili cukrem anebo fruktózou.

Přesto se na tuzemském trhu najdou výrobci, mnohdy i zvučných a zavedených značek, které neváhají své výrobky přeslazovat anebo do nich přidávat řadu látek.

Vytvořili jsme jednoduchý systém žádných ale, které si můžete přečíst níže.

Třikrát žádné ale

  • Superkaše neobsahuje žádné přísady, které do zdravého jídelníčku zkrátka nepatří;
  • Superkaše neobsahuje žádná dochucovadla;
  • Superkaše neobsahuje žádná zahušťovadla.

Cukr ano, ale

Nejsme ani zarytí bio vegani případně odpůrci doslazování. Ohledně cukru používáme třtinový cukr, který je obsažený v jablečném štrůdlu. Zbylé kaše sladíme dextrózou (hroznový cukr). Ten má oproti standardnímu bílému cukru anebo fruktóze lepší parametry. Avšak ani s dextrózou i třtinovým cukrem to nepřeháníme.

Superkaše si doslaďte podle svého – ať už obyčejným bílým cukrem anebo třeba marmeládou nebo džemem. Fantazii se meze nekladou.